default_mobilelogo

b_400_0_16777215_00_images_2015-16_festiwal_festiwal-02.jpgPo raz pierwszy nasza szkoła zorganizowała Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej, który odbył się 8 grudnia. Festiwal poprzedzała uroczysta msza święta poprowadzona przez ks. Józefa Melera.

Dzień ten poświęcony byłszczególnie Matce Boskiej.  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia odbywająca się 8 grudnia ma szczególne znaczenie dla naszej szkoły ponieważ  Maryja Niepokalanie Poczęta jest również patronką Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Po raz pierwszy od przystąpienia do Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich Szkoła w Michałowicach mogła zorganizować międzyszkolny Festiwal, poświęcony twórczości związanej z Maryją.

 

Tego dnia miło nam było gościć  szanownych gości  ks. Józefa Melera, panią  Teresę  Drozd z Zespołu Szkolno  – Przedszkolnego w Lubszy, pana Lecha Chamota z Publicznego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Kościerzycach, pana Janusza Ostrowskiego z zespołu „ Leśne Echo” , który  pomagał w obsłudze sprzętu nagłaśniającego a także grono pedagogiczne i wszystkich uczniów. 

Przed przystąpieniem do części głównej przedstawiona została krótka prezentacja dotycząca Maryi Niepokalanie Poczętej. 

Następnie na scenę zaprosiliśmy uczennice :

1. Emilię Kurczyńska - Gdy klęczę przed Toba ( PSP SPSK w Michałowicach)

2. Nikolę Jucha  -  W ciszy niepokalanej (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lubszy)

3. Kingę Talkowską - Gdyby tak Maryja ( PSP SPSK w Michałowicach)

4. Michała Karpińskiego - Ona powiedziała tak ( Zespół Szkolno - Przeszkolny w Lubszy)

5. Martynę Ciećkiewicz - Matko Tyś Naród polski  (Zespół Szkolno - Przedszkolny  w Lubszy)

6. Dagmarę Szczepańską ( PSP SPSK w Michałowicach)

7. Maję Kurczyńską i Karolinę Windysz - Jest na świecie miłość ( PG w Kościerzycach) 

8. Natalię Budzińśką - Powietrzem moim jest ( PSP SPSK w Michałowicach)

9. Dominika Budzińskiego - Maryja śliczna Pani ( PG w KOścierzycach)

10. Martynynę Nowak, Jolę Rzepkę I Natalię Kutarbę z Publicznego Gimnazjum w Kościerzycach

 

Z przyjemnością przesłuchalismy wszystkich uczniów. . Rada rodziców wraz z Panem Bernardem Florków z Przedsiębiorstwa Produkcyjno – Handlowo – Usługowego ufundowała drobne prezenty dla uczestników  Festiwalu. Na zakończenie uroczystości  wszyscy uczestnicy i goście Festiwalu odśpiewali pieśń " Zapada zmrok" . Przy akompaniamencie - pani Karolina Literowicz, festiwal prowadziła pani Daria Maryszczak. 

 

Zapraszamy wszystkich uczniów na Festiwal w przyszłym roku! 

Zdjęcia z festiwalu Zdjęcia z festiwalu Zdjęcia z festiwalu
Zdjęcia z festiwalu Zdjęcia z festiwalu Zdjęcia z festiwalu
Zdjęcia z festiwalu Zdjęcia z festiwalu Zdjęcia z festiwalu
Zdjęcia z festiwalu Zdjęcia z festiwalu Zdjęcia z festiwalu
Zdjęcia z festiwalu Zdjęcia z festiwalu